Sentetik Yağa Dair Sık Sorulan Sorular

Ana Sayfa > Sentetik Yağa Dair Sık Sorulan Sorular
Yetkili Distribütör:

Yararlı Linkler
Teknik Destek »
Mobil™ Türkiye »
Mobil™ Endüstriyel Türkiye »
Hangi Yağı Kullanmalıyım? »
Yaşar Petrol Web Mail »
Bizden Haberler
Atık Yağların Yönetmeliği Hk Bilgilendirme !

01.01.2021 tarihine kadar ve sonrasında yağ değişimi yaptığı için açık yağ üretimi oluşan tüm işletmelerin dikkatine.

Haberin Detayı»
M1 Center larda "Kış Bakım Kampanyası"

"Mobil 1 center" larda kış bakımı kampanyası 15 Ekim - 30 Kasım arası gerçekleşecektir. Siz de size en yakın M1 center dan detayını öğrenebilir, aracınızı kışa girmeden ücretsiz 10 nokta kontrolü ile birlikte yağ bakımlarınızı da yapmak üzere kaliteli ellere teslim edebilirsiniz..

Haberin Detayı»
E-Bülten
1. Sentetik motor yağının üstünlüğü nedir?

Motor yağları, baz yağ ve katkılardan oluşur. Sentetik yağlar, sıradan madeni yağlara göre daha rafine baz yağlar içerdiğinden, motorda olağanüstü koruma ve performans sağlar. Sentetik motor yağları, motorunuzun yıllarca en iyi performansı göstermesi için aşınmayı önleme, motoru temizleme, kolay dolaşım, akışkanlığı koruma, paslanmayı önleme ve sürtünmeyi azaltma gibi çeşitli yararlar sunar.

Aracınız için doğru yağın Hangi Yağ olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

2. Atık sentetik yağı nasıl bertaraf etmeliyim?

Sıradan motor yağının bertarafında kullanılan çevreye duyarlı yöntemler uygulanmalıdır. Atık yağ bertarafıyla ilgili ayrıntılı bilgiyi bağlı olduğunuz yerel yönetimin çevre düzenleme biriminden alabilirsiniz.

 

3. Tam sentetik motor yağıyla yarı sentetik yağ arasında ne fark vardır?

Tüm motor yağları, baz yağ ve katkılardan oluşur. Tam sentetik motor yağlarında %100 oranında yüksek performanslı sıvılar bulunmaktadır. Yarı sentetik (veya "harman") motor yağlarında ise yüksek performanslı sıvılar daha düşük oranda ve sıradan madeni yağ ile karışık halde bulunmaktadır.

Mobil 1, tam sentetik bir motor yağıdır.
 

4. Neden başka bir sentetik yağ değil de Mobil 1 kullanmalıyım?

Mobil 1, motorunuza çok yüksek düzeyde koruma sağlar. Mobil 1, piyasaya sürüldüğü 1974 yılında otomobiller için yaygın olarak bulunan ilk sentetik motor yağı olma özelliğine sahipti. Mobil 1 bugün de çok gelişmiş bir yağlama ürünü olarak tanınmaktadır.

 

5. Farklı sentetik motor yağları karıştırılabilir mi?

Evet. Mevcut yağı tamamlamanız gerekiyorsa, Mobil 1 sıradan motor yağlarıyla, yarı sentetik yağlarla ve başka marka sentetik motor yağlarıyla uyumludur. Fakat Mobil 1'i karıştırmanın performansını düşürebileceğini bilmenizde fayda var.
 

6. Mobil 1, dur-kalk trafikte kullanıma uygun mudur?

Evet. Akışkanlığını yitirmeyen Mobil 1, motor çalışır çalışmaz koruma sağlamaya başladığı için kısa mesafelerde kullanılan araçlara uygundur. Çocukların okuluna veya markete gidip geldiğiniz kısa mesafelerde motor ısınmaya zaman bulamayacağından, motorun gereksiz aşınmaması için soğuk marşta koruma altında olması çok önemlidir.

Yapılan testlerde, Mobil 1'in -40 derece sıcaklıklara kadar akışkanlığını koruduğu, motorun tüm hareketli parçalarına sıradan yağlara göre 10 saniye erken ulaştığı kanıtlanmıştır. Yani Mobil 1 motoru korumaya hemen başlayarak önemli ölçüde aşınmanın önüne geçer, yakıt tüketiminizi ve bakım masraflarını azaltmaya yardımcı olur. Bunun yanında motorunuzun en soğuk sabahlarda bile kolayca çalışacağından emin olabilirsiniz.

 

7. Mobil 1 uzun yolda kullanıma uygun mudur?

Evet.  Mobil 1, aşırı sıcaklıklarda bile olağanüstü koruma sağlaması nedeniyle uzun yolda ve yüksek hızlarda kullanıma uygundur. Aracınızı uzun şehirlerarası yollarda sık kullanıyorsanız, motorunuzun aşırı ısınma ve fazla yakıt tüketme ihtimali vardır. Mobil 1, motordaki aşınmayı neredeyse ortadan kaldırarak, motorun ilk günkü gibi kalmasına yardımcı olur. Dolayısıyla motorunuz uzun yolda da maksimum performans gösterir, daha verimli çalışır ve daha az yakıt tüketir.

 

8. Mobil 1 performanslı sürüş için uygun mudur?

Evet. Motor sporlarının en zorlu koşullarında test edilen dünyanın lider sentetik motor yağı, performans tutkunu sürücüler için en iyi tercihtir. Performans sizin için önemliyse, aracınızın motorunu sık sık limitlerinde kullanacaksınız demektir. Doğru yağı kullanmak motordan alınacak güçte önemli farklar yaratabilir. Üstelik Mobil 1 kullanarak motorunuzun ne kadar zorlarsanız zorlayın maksimum koruma altında olacağına güvenebilirsiniz.

 

9. Mobil 1 paranın karşılığını verir mi?

Evet. Mobil 1, üretim maliyeti daha yüksek olduğu için diğer motor yağlarından biraz daha pahalıdır, fakat araştırma ve geliştirmeye yapılan sürekli ve büyük yatırımların sonucu olan özel formülünü kullanmak yararınıza olacaktır.

 

10. Fiyat farkının haklı bir gerekçesi var mı?

Evet. Mobil 1 teknolojisinin sağladığı olağanüstü koruma, motorunuzu ilk günkü gibi tutarak ağır bakım masraflarından kaçınmanıza yardımcı olur. Üstelik akışkanlığını koruyan Mobil 1, motorun içindeki enerji kayıplarını azaltarak yakıt tüketimini düşürmeye yardımcı olur. Yani Mobil 1'e baştan biraz daha fazla ödeseniz de, uzun vadede tasarruf edersiniz.
 

 

 
© Copyright 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. | Yaşar Petrol Ürünleri Oto. San. Tic. Ltd. Şti. | Şartlar & Koşullar powered by